Grupa SAS w Polsce

   
 

 

 

 

 

 

 

SAS Cargo przejmuje przewozy firmy Sterling

Od 1 października 2005 SAS Cargo przejmuje przewozy organizowane przez firmę Sterling, dawniej Maersk Air Cargo, agencję oferującą możliwości przewozu ładunków na pokładach ośmiu linii lotniczych z krajów skandynawskich i bałtyckich.

Przejęcie to jest częścią długoterminowej strategii rozwoju SAS Cargo i zwiększania zdolności przewozowych w ścisłej współpracy z klientami. Pracownicy dawnego Maersk Air Cargo (22 osoby) przejdą do nowopowołanej agencji (GSA), która będzie działać w ramach SAS Cargo Group.

„Wraz z tym przejęciem otwiera się nowy, fascynujący rozdział w historii SAS Cargo, ponieważ będziemy teraz oferować możliwości przewozu towarów także samolotami, które nie należą do Grupy SAS. Dzięki temu będziemy mogli zaproponować wcześniej niedostępne rozwiązania transportowe z krajów skandynawskich i bałtyckich”, powiedział Kenneth Marx, prezes i dyrektor zarządzający Cargo Group A/S.

Więcej informacji: Ulrik Marschall, Head of Corporate Communications, SAS Cargo Group A/S Tel. +45 23 22 67 33 sas.cargo@sas.dk

SAS Cargo Group A/S
Grupa SAS Cargo miała w 2004 roku obroty w wysokości 2,837 mln SEK (310 000 euro) i zatrudniała 1265 pracowników w Skandynawii oraz 130 poza Skandynawią. SAS Cargo to odrębna firma, należąca jednak w stu procentach do SAS Group. Źródłem przychodów SAS Cargo są przede wszystkim przewozy towarowe na całym świecie oraz przeładunki w terminalach skandynawskich, amerykańskich i bałtyckich.

Sterling
Dawniej Maersk Air Cargo, oferuje możliwości przewozowe na około 500 trasach, głównie w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej i Południowej. W roku 2004 wielkość przewozów wyniosła ponad 10 000 ton. Agencja ta będzie oferować przewozy towarów na pokładach następujących linii: Air Baltic, bmi Cargo, Cathay Pacific Airways, Finnair, Estonian Air, Iberia, South African Airways, Qatar Airways i UPS Air Cargo.

wersja do druku  wersja do druku

 

www.sascargo.com

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004