Grupa SAS w Polsce

   
 

 

 

 

 

 

 

SAS Cargo ponownie ma samolot transportowy na trasie Nowy Jork–Kopenhaga

We współpracy z Korean Air Cargo SAS Cargo rozpoczął od 5 września 2003 roku cotygodniowe loty samolotem transportowym.

Główne powody podpisania nowego, trzyletniego porozumienia z Korean Air Cargo to zwiększające się zapotrzebowanie na transport coraz większych i coraz bardziej złożonych ładunków oraz przewidywane zmiany rozkładu lotów obsługiwanych przez SAS. SAS Cargo chce zwiększyć swoje obecne możliwości przewozu ładunków realizowane samolotami pasażerskimi z Nowego Jorku do Kopenhagi, uruchamiając dodatkowo cotygodniowy przewóz samolotem transportowym Boeing 747-400.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej umowy z Korean Air Cargo. Stwarza nam ona raz jeszcze możliwość zaproponowania naszym klientom oferty, która została zawieszona po atakach terrorystycznych z 11 września. Władze amerykańskie postanowiły wówczas, że pewne rodzaje ładunków powinny być transportowane przez samoloty przeznaczone wyłącznie do tego celu. Porozumienie z Korean Air Cargo pozwala zrekompensować również zmniejszenie możliwości przewozowych, jakie nastąpiło w związku ze zmianą rozkładu lotów SAS i zawieszeniem jednego z codziennych lotów pomiędzy Nowym Jorkiem i Kopenhagą,” powiedział Peter Grenlund, prezes i dyrektor zarządzający SAS Cargo Group A/S. Peter Grenlund dodaje, że porozumienie z Korean Air Cargo umożliwi także przewożenie nietypowych ładunków, które z racji swoich kształtów nie mogły być transportowane na pokładach samolotów pasażerskich.

„Żaden z naszych partnerów z sojuszu nie utrzymuje bezpośrednich połączeń pomiędzy wschodnim wybrzeżem Ameryki i Skandynawią i dlatego nikt z nich nie mógł nam pomóc. Porozumienie z Korean Air Cargo jest zatem oczywistą alternatywą, z którą wiążemy wielkie nadzieje. SAS Cargo to obecnie jedyna linia lotnicza oferująca towarowy transport lotniczy na trasie pomiędzy wschodnim wybrzeżem USA a Kopenhagą”, mówi Peter Grenlund. Poprzednio SAS Cargo dysponował takim połączeniem w 1998 roku.

Pierwszy odlot z lotniska JFK wyznaczono na 5 września w piątek o godzinie 22.30 czasu lokalnego, a przylot do Kopenhagi na 6 września w sobotę o godzinie 12 czasu lokalnego. W ciągu weekendu SAS Cargo rozprowadzi przesyłki do różnych destynacji w Skandynawii, dzięki czemu klienci będą mogli je otrzymać w poniedziałek rano.

wersja do druku  wersja do druku

 

www.sascargo.com

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004