Grupa SAS w Polsce

   
 

 

 

 

 

 

 

Nowy terminal towarowy dla SAS Cargo w Sztokholmie

Wiosną 2010 roku zakończy się budowa nowoczesnego terminala towarowego o powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych na terenie Cargo City portu lotniczego Arlanda w Sztokholmie, w Szwecji.
To rezultat podpisanej właśnie umowy pomiędzy Spirit Air Cargo Handling Sweden, spółką zależną SAS Cargo, a Nordic Airport Properties. Umowa dwukrotnie zwiększa aktualną zdolność przeładunkową Spirit na tym lotnisku, co będzie szczególnie korzystne z uwagi na rosnącą liczbę samolotów przystosowanych w pełni do przewozów towarowych, które wystartują i wylądują w Sztokholmie w nadchodzących latach.

– Od większej zdolności przeładunkowej nowego terminala jeszcze ważniejsza wydaje się zgodność z bardziej restrykcyjnymi wymaganiami naszych klientów dotyczącymi poziomów zabezpieczeń, wydajności, różnicowania produktu i standardów jakości, stwierdza Anders Skantz, dyrektor zarządzający Spirit Air Cargo Handling Sweden.

Wyjaśnia on, że zaostrzenie wymagań dotyczących obsługi przewozów towarowych wynika częściowo z rosnącej liczby linii lotniczych, które wybierają lotnisko Arlanda jako docelowy port lotniczy dla swoich samolotów towarowych, a częściowo z decyzji SAS o zwiększeniu liczby połączeń międzykontynentalnych z lotniska Arlanda. Anders Skantz oczekuje podwojenia zdolności przeładunkowej i szacuje, że Spirit będzie w stanie obsługiwać w nowym terminalu do 200 tysięcy ton ładunków rocznie.

W sierpniu 2007 roku Spirit Air Cargo Handling Sweden podpisała inną umowę z Nordic Airport Properties dotyczącą powiększenia o pięć tysięcy metrów kwadratowych obecnie użytkowanego terminala towarowego na lotnisku Landvetter w Goteborgu w Szwecji.

Fakty dotyczące Spirit Air Cargo Handling
Spirit Air Cargo Handling to największa firma obsługująca towarowe przewozy lotnicze w Skandynawii. Dysponuje ona dwunastoma terminalami w Skandynawii i powstała w 2006 roku jako spółka zależna SAS Cargo Group. Spirit Air Cargo Handling posiada certyfikaty jakości ISO 9001 oraz 14001.

wersja do druku  wersja do druku

 

www.sascargo.com

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004