Skandynawskie Linie Lotnicze SAS w Polsce

   


 

[2017-03-23]

SAS otwiera dwa nowe połączenia z Polski

SAS wzmacnia i rozwija ofertę swoich połączeń pomiędzy Polską i Skandynawią. Wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu 2017 oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne trasy z polskich lotnisk. W sezonie letnim SAS zaproponuje w sumie 16 nowych połączeń.

26 marca to pierwszy dzień obowiązywania nowego, letniego rozkładu lotów, który będzie sukcesywnie wprowadzany w życie do końca miesiąca. W ramach tego rozkładu polscy podróżni będą mogli skorzystać z nowych połączeń na trasach Gdańsk – Bergen oraz Kraków – Sztokholm.

Nowa trasa ze Sztokholmu do Krakowa jest drugą łączącą stolicę Szwecji z Polską, natomiast bezpośrednio z Polski do norweskiego Bergen pasażerowie będą mogli polecieć po raz pierwszy.

“Cały czas pracujemy nad poprawą naszej oferty skierowanej do klientów podróżujących nie tylko do i ze Skandynawii, ale także przez nią. Robimy to otwierając nowe połączenia, inwestując w serwisy i produkty zwłaszcza te szczególnie wysoko oceniane przez naszych pasażerów. Jesteśmy zadowoleni, że wraz z letnim rozkładem możemy zaoferować połączenia do dwóch kolejnych miast w Skandynawii”, mówi Wanda Brociek, Country Manager SAS na Polskę.

Bergen i Sztokholm

Od 26 marca 2017 SAS rozpoczyna regularne połączenie na trasie z Krakowa do Sztokholmu. Połączenie będzie oferowane dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele, co sprzyja wyjazdom na przedłużone weekendy. Sztokholm to piękne, zielone miasto zapewniające nie tylko atrakcje kulturalne, ale także historyczne.

Od 29 marca 2017 SAS rozpoczyna przeloty na trasie Gdańsk - Bergen, trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki oraz piątki. Bergen to baza wyjazdowa wycieczek na norweskie fiordy. To miasto z listy światowego dziedzictwa UNESCO, Europejska Stolica Kultury. Bergen to idealna kombinacja natury, kultury i ekscytującego miejskiego życia przez cały rok.

W sumie, wraz z wprowadzeniem rozkładu letniego 2017 oferta SAS to dziewięć tras z Polski do Skandynawii. Oprócz wspomnianych, dwóch nowych połączeń SAS operuje na następujących trasach: z Warszawy do Kopenhagi, z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo, z Poznania i Wrocławia do Kopenhagi oraz z Krakowa do Kopenhagi.

Nowe połączenia w letnim rozkładzie SAS

W letnim rozkładzie lotów SAS otwiera sześć nowych, całorocznych połączeń do popularnych miejsc w Europie zarówno dla pasażerów podróżujących służbowo jak i turystycznie. Całoroczne połączenia to: Kopenhaga – Wyspy Owcze, Kopenhaga – Ryga, Aalborg – Oslo, Bergen – Gdańsk, Sztokholm – Monachium oraz Sztokholm – Kraków.

Dodatkowo SAS otwiera dziesięć nowych letnich tras ze Skandynawii do popularnych miast wakacyjnych na południu Europy. Klienci SAS będą mogli skorzystać z następujących bezpośrednich połączeń: Kopenhaga – Malta, Kopenhaga – Olbia, Aarhus – Malaga, Oslo – Pristina, Stavanger – Nicea, Kristiansand – Malaga, Sztokholm – Lisbona, Sztokholm – Shannon, Sztokholm – Pristina oraz Sztokholm – Ibiza.

SAS otwiera łącznie szesnaście nowych tras ze Skandynawii do Europy w rozkładzie letnim 2017.

Nowe połączenia z Polski, w rozkładzie letnim 2017:

Gdańsk – Bergen: trzy razy w tygodniu, poniedziałki, wtorki, piątki
Kraków- Sztokholm: dwa razy w tygodniu, czwartki i niedziele.

Obecnie oferowane połączenia z Polski:
Warszawa – Kopenhaga
Gdańsk - Kopenhaga
Gdańsk - Sztokholm
Gdańsk - Oslo
Poznań - Kopenhaga
Wrocław - Kopenhaga
Kraków - Kopenhaga

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

SAS Media hotline:
+ 47 64 81 88 00

wersja do druku  wersja do druku

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku.
SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu "Star Alliance", który powstał w 1997 r jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.

Star Alliance W skład Star Alliance wchodzi 25 renomowanych linii lotniczych oraz 2 linie regionalne: Aegan, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eva Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines, United Airlines. Członkowie regionalni: Adria Airways i Croatia Airlines.
Dzięki swoim partnerom "Star Alliance" może zaoferować pasażerom największy system połączeń lotniczych na świecie. Flotę należącą do "Star Alliance" stanowi ponad 4 650 samolotów, które oferują ponad 18 500 połączeń dziennie do 1 330 portów lotniczych w 192 krajach.
Sojusz przewozi rocznie średnio 641 milionów pasażerów, co czyni Star Alliance największym sojuszem lotniczym na świecie.

www.flysas.pl

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004-2016