Skandynawskie Linie Lotnicze SAS w Polsce

   


 

[2016-12-07]

Wyniki przewozów pasażerskich SAS w listopadzie 2016

Listopad 2016 – kluczowe wskaźniki

• Obsługiwany rozkładowy ruch pasażerski (RPK) wzrósł o 17,3%, natomiast liczba oferowanych miejsc (mierzona wskaźnikiem ASK) wzrosła o 10,4%.

• Współczynnik wykorzystania miejsc w ruchu rozkładowym wzrósł w stosunku do listopada 2015 r. o 4,4 pp. do poziomu 73,7%.

• W listopadzie 2016 r. SAS przewiózł łącznie ponad 2,4 mln pasażerów w ruchu rozkładowym, co stanowi wzrost o 7,1% w porównaniu do listopada 2015 r.

• Zarówno wskaźnik zysku jak i wskaźnik przychodów jednostkowych (PASK) po uwzględnieniu różnic kursowych uległy w listopadzie zmniejszeniu – odpowiednio o 10% i 5%. Wartość nominalna zysku zmniejszyła się o 6%, natomiast wartość PASK pozostała na niezmienionym poziomie.

Ruch pasażerski SAS w listopadzie 2016

Liczba miejsc oferowanych przez SAS w listopadzie wzrosła o 10,4% a rozkładowy ruch pasażerski wzrósł o 17,3%. Współczynnik wykorzystania miejsc wzrósł do poziomu 73,7%, co stanowi najwyższą wartość tego wskaźnika odnotowaną dla miesiąca listopada.

Liczba miejsc oferowanych przez SAS na trasach międzykontynentalnych wzrosła o 21,8% a ruch pasażerski na tych połączeniach wzrósł o 29,4%. Wzrost ten to w głównej mierze efekt uruchomienia nowych tras do Los Angeles i Miami.

Więcej informacji na temat wyników przewozów pasażerskich SAS (w pdf, w języku angielskim) >>>

wersja do druku  wersja do druku

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku.
SAS jest jednym z członków założycieli sojuszu "Star Alliance", który powstał w 1997 r jako zintegrowana międzynarodowa sieć transportu lotniczego.

Star Alliance W skład Star Alliance wchodzi 25 renomowanych linii lotniczych oraz 2 linie regionalne: Aegan, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eva Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines, United Airlines. Członkowie regionalni: Adria Airways i Croatia Airlines.
Dzięki swoim partnerom "Star Alliance" może zaoferować pasażerom największy system połączeń lotniczych na świecie. Flotę należącą do "Star Alliance" stanowi ponad 4 650 samolotów, które oferują ponad 18 500 połączeń dziennie do 1 330 portów lotniczych w 192 krajach.
Sojusz przewozi rocznie średnio 641 milionów pasażerów, co czyni Star Alliance największym sojuszem lotniczym na świecie.

www.flysas.pl

www.staralliance.com

© Copyright Rekta Consulting 2004-2016